Nullamlacus dui ipsum

Nullamlacus dui ipsum conseque loborttis non euisque morbi penas dapibulum orna. Urnaultrices quis curabitur phasellentesque congue magnis vestibulum quismodo nulla et feugiat. Adipisciniapellentum leo ut consequam ris felit elit id nibh sociis malesuada.

Continue Reading »

Teachers Login Here

Teachers Login Form

 

Pupils Login Here • AP Cuma Okul Sonrası Ders Çizelgesi

  2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılı AP derslerinde Cuma günleri okul sonrası ders çizelgesi...

  Detaylar »

 • AP Sınavları Öncesi Zaman Çizelgesi...

  AP Sınavlarına girecek öğrencilerin takip edebileceği AP Sınaları Öncesi Zaman Çizelgesi...

  Detaylar »

 • ABRSM Kursları Sürüyor.

  "Associated Board of The Royal Schools of Music" seviye belirleme sınavları için programlanan sınava hazırlık ve enstrüman kursları devam ediyor.

   

 • Edinburg Ödül Programı

  Geçtiğimiz öğretim yılında Ödül Programı Bronz Kategoriye başlayan öğrencilerimiz çalışmalarını tamamladılar.

  Detaylar »


NEDEN ULUSLARARASI PROGRAMLAR?

Yaşadığımız yüzyılda dünyanın giderek artan küresel yapısı çeşitli alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da kendini göstermektedir. Günümüz iş hayatında, uluslararası alanda çalışabilecek, bütün kültürlere ve değerlere açık, farklı düşünebilen ama aynı zamanda kendi sahip olduğu değerleri de koruyabilen bireylere ihtiyaç vardır. Eğitimin amacı çocuğu içinde yaşadığı topluma hazırlamaktır ancak bunu yaparken giderek değişen dünya düzenini de hesaba katmak gerekmektedir. Dolayısıyla eğitimde amaçlanan, bireyin her platformda kendini ve mensup olduğu topluluğu en iyi şekilde temsil etmesi ve ilgi duyduğu her alanda çalışarak başarılı olabilmesi ise bu bireye verilmesi gereken eğitim mümkün olan en küçük yaştan başlatılarak uluslararası geçerlilikte olmalıdır.

 

Bu nedenle öğrencilerimizi bir üst eğitim kurumuna hazırlarken uluslararası bakış açısı edindirmemiz, onların dünyanın gerçeklerini görmelerini sağlamamız, kendilerine saygın bir yer edinmek için gerekli becerileri kazandırmamız gerekmektedir. Günümüzde konvansiyonel eğitim anlayışı yerine çağın gerektirdiği niteliklere sahip insan kaynağı yetiştirecek uygulamalar tercih edilmelidir. Bu amaçla okulumuzda farklı seviyelerde çeşitli uluslararası programlara ve faaliyetlere yer verilmektedir. Bu programlarla öğrencilerimizin gerekli akademik alt yapıya sahip olması amaçlarken aynı zamanda onlara uluslararası anlayış kazandırmayı, dünyaya açık olmalarını, kültürel ve etnik çeşitliliğe saygı duymalarını ve kabul etmelerini, dünyanın bütün insanlara ait olduğunu anlamalarını, kaynakların tüm insanlar tarafından eşit olarak kullanılması gerektiğini kavramalarını hedefliyoruz. Amacımız her öğrencimizi sadece kendi ülkesi için değil dünya için geleceğe hazırlamaktır.

 

Esra Öztermiyeci

Uluslararası Programlar Koordinatörü

esra.oztermiyeci@tedistanbul.k12.tr
Dahili No:
810

 

TED İstanbul Koleji-2017